Historia

Historia

Wrocławski Park Technologiczny kosztem 50 mln zrewitalizował jedną z największych hal produkcyjno–magazynowych we Wrocławiu. Hala była znana pod nazwą W-7. Teraz pod dachem Nowej 7 – hali długiej na 286 m i szerokiej na 80 m znajdują się przestrzenie produkcyjne, przestrzenie magazynowe i biurowe do wynajęcia.

Mury zabytkowej hali wybudowanej na początku lat 40-tych XX wieku pamiętają wiele z historii Wrocławia. Hala była częścią największej przedwojennej wrocławskiej fabryki znanej jako Linke-Hofmann-Werke AG Breslau. Był to największy zakład przemysłowy we Wrocławiu i jeden z największych producentów wagonów i lokomotyw w Europie. Podczas wojny fabryka została poważnie zniszczona. Po wojnie została odbudowana i przez ponad 50 lat produkowano w niej wagony pod szyldem Państwowej Fabryki Wagonów PAFAWAG. Dziś  hala pod nazwą Nowa 7 przeżywa swój renesans. Zachwyca swoją nowoczesną formą, prostymi i czystymi liniami majestatycznie wznoszącymi się ku górze oraz charakterystycznymi przeszkleniami przeplatanymi oryginalną czerwoną cegłą.

Trzynawowa hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni przeszło 20 tys. mkw. przeznaczona jest dla kilkunastu firm oraz niezliczonej ilości dobrych pomysłów i pozytywnej energii.