Otoczenie biznesowe

Otoczenie biznesowe

OTOCZENIE BIZNESOWE

Nowa 7 jest halą produkcyjno – magazynową na wynajem we Wrocławiu; zlokalizowana w samym centrum silnie uprzemysłowionej części miasta. Sąsiedztwo dużych przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją przemysłową oraz technologicznym biznesem, sprzyja rozwojowi firm, lokujących swoją działalność w hali Nowa 7.

WROCŁAW

Stolica Dolnego Śląska jest jednym z najprężniej rozwijających się i najlepiej skomunikowanych z całą Europą miast w Polsce. Znacząca liczba napływających inwestycji – skupionych głównie na gałęziach gospodarki opartej na wiedzy – powoduje, że właśnie tutaj powstają innowacyjne rozwiązania i nowe miejsca pracy. Rozbudowane zaplecze akademickie to gwarancja dostępu do zasobów ludzkich, a także możliwości współpracy z ośrodkami naukowymi. Decyzja o wynajmie powierzchni produkcyjnej bądź magazynowej Nowej 7 jest inwestycją w rozwój biznesu.

Wrocław jest „miejscem spotkań”, jest Europejską Stolicą Kultury 2016, a także jednym z największych w kraju ośrodków akademickich. To miasto wyższych uczelni i młodych, wykształconych ludzi startujących w życie, pełnych energii do działania. Miasto nowoczesne, otwarte na pomysły, dynamiczne, o niepowtarzalnej urodzie, którą doceniają mieszkańcy i liczni goście. Blisko 5 milionów turystów rocznie odwiedza Wrocław. Nowoczesna architektura sąsiaduje ze wspaniałymi zabytkami, obszerne tereny zielone stykają się z centrum, a rozdzielona na wiele odnóg Odra tworzy malownicze wyspy nierozerwalnie wplecione w strukturę miasta.

Wrocław stanowi ważny węzeł komunikacyjny. Międzynarodowy port lotniczy, przebiegająca przez obrzeża miasta autostrada A4 i dworce kolejowe zapewniają doskonałą komunikację. To przestrzeń innowacji, rozwoju i dobrych perspektyw, nowoczesnych technologii oraz nauki. Wrocław ma nieprzeciętny potencjał biznesowy, który docenili już tacy potentaci w swoich branżach, jak LG Philips, Hewlett-Packard, Volvo, Nokia Siemens, Google, IBM, Whirlpool, czy FagorMastercook. Zapraszamy do nowoczesnego, dynamicznego Wrocławia – miasta, które odgrywa coraz większą rolę w Europie i symbolizuje to, co najcenniejsze w mieszkańcach stolicy Dolnego Śląska: otwartość, energię i ambicję.

WROCŁAWSKI PARK TECHNOLOGICZNY

Wrocławski Park Technologiczny to jeden z liderów przedsiębiorczości i promotor nowych technologii. To miejsce skupiające energię ludzi pełnych twórczych pomysłów, którzy znajdują tu warunki dla rozwoju swoich koncepcji. Nastawiony jest na współpracę z przedsiębiorstwami bazującymi na zaawansowanych technologiach, laboratoriami, ośrodkami naukowymi i badawczo-rozwojowymi. Kreuje warunki do wykorzystania naukowego i przemysłowego potencjału Wrocławia. Wrocławski Park Technologiczny to obecnie 66 tyś mkw. powierzchni biurowo-laboratoryjno-produkcyjnej. Na jego terenie działa 12 wyspecjalizowanych laboratoriów i prototypowni, wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt, Klaster Nutribiomed i dwa inkubatory przedsiębiorczości. Działa w nim ponad 220 innowacyjnych przedsiębiorstw. WPT prowadzi również program rozwoju biznesu Stellar Hub, w ramach którego dostarcza produkty i usługi biznesowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców.